BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Keegan Groenewald | ZA | Modderfontein Tennis Club | No | - |
[2] | Dehan van Deventer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
[3] | Tristan van der Merwe | ZA | Merrylyn Tennis Club | No | - |
[4] | Alexander Bell | North West | No | - | |
[5] | Gregg Rubbers | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
[6] | Kristian van Gaalen | Laerskool Fairland | No | - | |
[7] | Zian Grobler | Bryanston Parallel Medium School | No | - | |
[8] | Robbie Smuts | Pridwin Preparatory School | No | - | |
[9] | Vladimir Ignjatov | ZA | No | - | |
[10] | Niel van der Walt | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[11] | George Mandala | Sandton Sports Club | No | - | |
[12] | Anrich Campher | Fairland Tennis Club | No | - | |
[13] | Kyle Pienaar | ZA | Fairland | No | - |
[14] | Anotipa Chigudu | FBC/Old Hararians Club | No | - | |
[15] | Anthony Deen | ZA | Rivonia Recreation Club | No | - |
[16] | Krisjan Du Plooy | ZA | Laerskool Anton van Wouw | No | - |
- | Liam Reynolds | Hong Kong Football Club | No | - | |
- | Levi Marshall | ZA | Bakenkop Primary | No | - |
- | Joshua Mijatovic | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Jared Eybers | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Kganya Lepekola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Danniel Theron | ZA | Elarduspark Primary | No | - |
- | Hanno Barnard | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
- | Tolamo Naphtaly | Mmabatho Tennis Centre | No | - | |
- | Hashir Khan | ZA | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - |
- | Louis Holtzhausen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Rocco van Tonder | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Stephan Nel | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | Ettienne Pienaar | Noordheuwel Tennis Club | No | - | |
- | Yaseen Dada | ZA | Old Edwardian Society | No | - |
- | Joshua Rubin | Jeppe Quondam Squash Club | No | - | |
- | Aidan Swiegers | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Caden Roodt | ZA | Parkrand Tennis Complex | No | - |
- | Wian Brown | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Sachin Nayager | Harmelia Tennis Club | No | - | |
- | Nathan Botha | ZA | No | - | |
- | Keabetswe Ntswana | Atteridgevile Tennis Club | No | - | |
- | Ludwig Pohl | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
- | Xavier Rousseau | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
- | Albertus Marais | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-04 9:30am | A2 | EPTC - Court 10 |
Tolamo Naphtaly
|
Kganya Lepekola
|
6-1, 2-6, 6-2 |
2023-07-04 9:30am | A7 | EPTC - Court 1 |
Stephan Nel
|
Hanno Barnard
|
6-2, 7-6(5) |
2023-07-04 9:30am | A10 | EPTC - Court 8 |
Wian Brown
|
Joshua Rubin
|
7-5, 6-3 |
2023-07-04 9:30am | A14 | EPTC - Court 7 |
Caden Roodt
|
Albertus Marais
|
6-1, 6-2 |
2023-07-04 9:30am | A15 | EPTC - Court 6 |
Xavier Rousseau
|
Joshua Mijatovic
|
3-6, 3-6 |
2023-07-04 9:30am | A19 | EPTC - Court 5 |
Danniel Theron
|
Nathan Botha
|
6-2, 6-0 |
2023-07-04 9:30am | A23 | EPTC - Court 4 |
Levi Marshall
|
Hashir Khan
|
1-6, 1-6 |
2023-07-04 9:30am | A31 | EPTC - Court 3 |
Jared Eybers
|
Ludwig Pohl
|
1-6, 5-7 |
2023-07-04 2:00pm | A33 | EPTC - Court 10 |
Keegan Groenewald [1]
|
Tolamo Naphtaly
|
6-0, 6-1 |
2023-07-04 11:00am | A34 | EPTC - Court 1 |
Liam Reynolds
|
Vladimir Ignjatov [9]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-04 11:00am | A35 | EPTC - Court 8 |
Anthony Deen [15]
|
Aidan Swiegers
|
7-6(5), 6-3 |
2023-07-04 2:00pm | A36 | EPTC - Court 1 |
Stephan Nel
|
Gregg Rubbers [5]
|
0-6, 1-6 |
2023-07-04 2:00pm | A37 | EPTC - Court 8 |
Alexander Bell [4]
|
Wian Brown
|
6-0, 6-0 |
2023-07-04 11:00am | A38 | EPTC - Court 7 |
Louis Holtzhausen
|
Kyle Pienaar [13]
|
4-6, 3-6 |
2023-07-04 2:00pm | A39 | EPTC - Court 7 |
Anotipa Chigudu [14]
|
Caden Roodt
|
6-2, 6-0 |
2023-07-04 2:00pm | A40 | EPTC - Court 6 |
Joshua Mijatovic
|
Robbie Smuts [8]
|
1-6, 4-6 |
2023-07-04 11:00am | A41 | EPTC - Court 6 |
Kristian van Gaalen [6]
|
Keabetswe Ntswana
|
6-0, 6-0 |
2023-07-04 2:00pm | A42 | EPTC - Court 5 |
Danniel Theron
|
Krisjan Du Plooy [16]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-04 11:00am | A43 | EPTC - Court 5 |
Anrich Campher [12]
|
Rocco van Tonder
|
7-5, 4-6, 6-3 |
2023-07-04 2:00pm | A44 | EPTC - Court 4 |
Hashir Khan
|
Tristan van der Merwe [3]
|
0-6, 3-6 |
2023-07-04 11:00am | A45 | EPTC - Court 4 |
Zian Grobler [7]
|
Sachin Nayager
|
6-0, 6-0 |
2023-07-04 11:00am | A46 | EPTC - Court 3 |
Yaseen Dada
|
George Mandala [11]
|
1-6, 4-6 |
2023-07-04 11:00am | A47 | EPTC - Court 2 |
Niel van der Walt [10]
|
Ettienne Pienaar
|
7-5, 7-5 |
2023-07-04 2:00pm | A48 | EPTC - Court 3 |
Ludwig Pohl
|
Dehan van Deventer [2]
|
2-6, 0-6 |
2023-07-05 11:00am | A49 | EPTC - Court 11 |
Keegan Groenewald [1]
|
Vladimir Ignjatov [9]
|
6-4, 2-6, 6-1 |
2023-07-05 11:00am | A50 | EPTC - Court 10 |
Anthony Deen [15]
|
Gregg Rubbers [5]
|
1-6, 2-6 |
2023-07-05 11:00am | A51 | EPTC - Court 1 |
Alexander Bell [4]
|
Kyle Pienaar [13]
|
6-0, 6-0 |
2023-07-05 11:00am | A52 | EPTC - Court 8 |
Anotipa Chigudu [14]
|
Robbie Smuts [8]
|
2-6, 6-7 |
2023-07-05 11:00am | A53 | EPTC - Court 7 |
Kristian van Gaalen [6]
|
Krisjan Du Plooy [16]
|
6-0, 6-1 |
2023-07-05 11:00am | A54 | EPTC - Court 6 |
Anrich Campher [12]
|
Tristan van der Merwe [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-07-05 11:00am | A55 | EPTC - Court 5 |
Zian Grobler [7]
|
George Mandala [11]
|
7-6(8), 6-0 |
2023-07-05 11:00am | A56 | EPTC - Court 4 |
Niel van der Walt [10]
|
Dehan van Deventer [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-06 9:30am | A57 | EPTC - Court 6 |
Keegan Groenewald [1]
|
Gregg Rubbers [5]
|
6-1, 6-2 |
2023-07-06 9:30am | A58 | EPTC - Court 5 |
Alexander Bell [4]
|
Robbie Smuts [8]
|
6-0, 6-2 |
2023-07-06 9:30am | A59 | EPTC - Court 4 |
Kristian van Gaalen [6]
|
Tristan van der Merwe [3]
|
6-2, 1-6, 3-6 |
2023-07-06 9:30am | A60 | EPTC - Court 3 |
Zian Grobler [7]
|
Dehan van Deventer [2]
|
0-6, 0-6 |
2023-07-07 9:30am | A61 | EPTC - Court 7 |
Keegan Groenewald [1]
|
Alexander Bell [4]
|
1-6, 1-6 |
2023-07-07 9:30am | A62 | EPTC - Court 6 |
Tristan van der Merwe [3]
|
Dehan van Deventer [2]
|
6-4, 0-6, 2-6 |
2023-07-08 9:00am | A63 | EPTC - Court 2 |
Alexander Bell [4]
|
Dehan van Deventer [2]
|
6-4, 6-7, 0-6 |
2023-07-08 9:00am | B1 | EPTC - Court 12 |
Keegan Groenewald [1]
|
Tristan van der Merwe [3]
|
6-7, 6-1, 11-9 |
N/A | C1 | EPTC - Court 15 |
Gregg Rubbers [5]
(Did not play)
|
Robbie Smuts [8]
|
Walkover |
2023-07-07 9:30am | C2 | EPTC - Court 14 |
Kristian van Gaalen [6]
|
Zian Grobler [7]
|
6-2, 6-0 |
2023-07-07 12:30pm | C3 | EPTC - Court 10 |
Robbie Smuts [8]
|
Kristian van Gaalen [6]
|
1-6, 4-6 |
2023-07-06 11:00am | E1 | EPTC - Court 4 |
Vladimir Ignjatov [9]
|
Anthony Deen [15]
|
6-0, 6-1 |
2023-07-06 11:00am | E2 | EPTC - Court 3 |
Kyle Pienaar [13]
|
Anotipa Chigudu [14]
|
6-4, 1-6, 2-10 |
2023-07-06 11:00am | E3 | EPTC - Court 2 |
Krisjan Du Plooy [16]
|
Anrich Campher [12]
|
4-6, 3-6 |
2023-07-06 11:00am | E4 | EPTC - Court 5 |
George Mandala [11]
|
Niel van der Walt [10]
|
1-6, 5-7 |
2023-07-07 9:30am | E5 | EPTC - Court 5 |
Vladimir Ignjatov [9]
|
Anotipa Chigudu [14]
|
7-6, 6-3 |
2023-07-07 9:30am | E6 | EPTC - Court 4 |
Anrich Campher [12]
|
Niel van der Walt [10]
|
6-3, 4-6, 7-10 |
2023-07-07 12:30pm | E7 | EPTC - Court 1 |
Vladimir Ignjatov [9]
|
Niel van der Walt [10]
|
6-1, 6-4 |
2023-07-07 12:30pm | F1 | EPTC - Court 8 |
Anotipa Chigudu [14]
|
Anrich Campher [12]
|
4-6, 7-5, 6-10 |
2023-07-07 9:30am | G1 | EPTC - Court 3 |
Anthony Deen [15]
|
Kyle Pienaar [13]
|
0-6, 1-6 |
2023-07-07 11:00am | G2 | EPTC - Court 1 |
Krisjan Du Plooy [16]
|
George Mandala [11]
|
6-3, 2-6, 8-10 |
2023-07-07 12:30pm | G3 | EPTC - Court 7 |
Kyle Pienaar [13]
|
George Mandala [11]
|
6-1, 3-6, 8-10 |
2023-07-07 12:30pm | H1 | EPTC - Court 6 |
Anthony Deen [15]
|
Krisjan Du Plooy [16]
|
2-6, 1-6 |
2023-07-05 11:00am | I1 | EPTC - Court 3 |
Tolamo Naphtaly
|
Liam Reynolds
|
6-0, 6-1 |
2023-07-05 11:00am | I2 | EPTC - Court 2 |
Aidan Swiegers
|
Stephan Nel
|
6-1, 6-7(2), 7-10 |
2023-07-05 12:30pm | I3 | EPTC - Court 9 |
Wian Brown
|
Louis Holtzhausen
|
0-6, 3-6 |
2023-07-05 12:30pm | I4 | EPTC - Court 16 |
Caden Roodt
|
Joshua Mijatovic
|
0-6, 0-6 |
2023-07-05 12:30pm | I5 | EPTC - Court 15 |
Keabetswe Ntswana
|
Danniel Theron
|
1-6, 4-6 |
2023-07-05 12:30pm | I6 | EPTC - Court 14 |
Rocco van Tonder
|
Hashir Khan
|
2-6, 6-1, 10-7 |
2023-07-05 12:30pm | I7 | EPTC - Court 13 |
Sachin Nayager
|
Yaseen Dada
(Ret.)
|
Retired |
2023-07-05 12:30pm | I8 | EPTC - Court 12 |
Ettienne Pienaar
|
Ludwig Pohl
|
2-6, 5-7 |
2023-07-06 12:30pm | I9 | EPTC - Court 16 |
Tolamo Naphtaly
|
Stephan Nel
|
6-0, 7-5 |
2023-07-06 12:30pm | I10 | EPTC - Court 15 |
Louis Holtzhausen
|
Joshua Mijatovic
|
7-5, 6-2 |
2023-07-06 12:30pm | I11 | EPTC - Court 14 |
Danniel Theron
(Ret.)
|
Rocco van Tonder
|
4-4 Retired |
2023-07-06 12:30pm | I12 | EPTC - Court 13 |
Sachin Nayager
|
Ludwig Pohl
|
0-6, 0-6 |
2023-07-07 11:00am | I13 | EPTC - Court 7 |
Tolamo Naphtaly
|
Louis Holtzhausen
|
2-6, 2-6 |
2023-07-06 2:00pm | I14 | EPTC - Court 2 |
Rocco van Tonder
|
Ludwig Pohl
|
4-6, 3-6 |
2023-07-07 2:00pm | I15 | EPTC - Court 7 |
Louis Holtzhausen
|
Ludwig Pohl
|
6-3, 6-0 |
N/A | J1 | EPTC - Court 6 |
Tolamo Naphtaly
|
Rocco van Tonder
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-06 3:30pm | K1 | EPTC - Court 17 |
Stephan Nel
|
Joshua Mijatovic
|
5-7, 6-3, 5-10 |
2023-07-07 12:30pm | K3 | LindH - Court 2 |
Joshua Mijatovic
|
Sachin Nayager
|
6-0, 6-0 |
2023-07-06 12:30pm | M1 | EPTC - Court 12 |
Liam Reynolds
|
Aidan Swiegers
|
3-6, 3-6 |
2023-07-06 12:30pm | M2 | EPTC - Court 11 |
Wian Brown
|
Caden Roodt
|
6-1, 6-4 |
2023-07-06 12:30pm | M3 | EPTC - Court 10 |
Keabetswe Ntswana
|
Hashir Khan
|
5-7, 6-4, 2-10 |
2023-07-06 3:30pm | M5 | EPTC - Court 15 |
Aidan Swiegers
|
Wian Brown
|
6-4, 6-0 |
2023-07-06 3:30pm | M6 | EPTC - Court 14 |
Hashir Khan
|
Ettienne Pienaar
|
0-6, 1-6 |
2023-07-07 12:30pm | M7 | LindH - Court 3 |
Aidan Swiegers
|
Ettienne Pienaar
|
1-6, 1-6 |
2023-07-07 12:30pm | N1 | LindH - Court 4 |
Wian Brown
|
Hashir Khan
|
3-6, 6-3, 2-10 |
2023-07-06 3:30pm | O1 | EPTC - Court 13 |
Liam Reynolds
|
Caden Roodt
|
1-6, 4-6 |
N/A | O3 | LindH - Court 5 |
Caden Roodt
|
Keabetswe Ntswana
(Did not play)
|
Walkover |
2023-07-05 12:30pm | Q20 | EPTC - Court 11 |
Albertus Marais
|
Xavier Rousseau
|
0-6, 0-6 |
2023-07-05 12:30pm | Q25 | EPTC - Court 1 |
Kganya Lepekola
|
Hanno Barnard
|
6-1, 6-1 |
2023-07-06 12:30pm | Q26 | EPTC - Court 1 |
Joshua Rubin
|
Xavier Rousseau
|
1-6, 0-6 |
2023-07-05 12:30pm | Q27 | EPTC - Court 8 |
Nathan Botha
|
Levi Marshall
|
4-6, 3-6 |
2023-07-06 3:30pm | Q29 | EPTC - Court 12 |
Kganya Lepekola
|
Xavier Rousseau
|
6-2, 6-2 |
2023-07-06 8:00am | Q30 | EPTC - Court 13 |
Levi Marshall
|
Jared Eybers
|
5-7, 6-7 |
2023-07-07 12:30pm | Q31 | LindH - Court 6 |
Kganya Lepekola
|
Jared Eybers
|
6-1, 6-3 |
2023-07-07 2:00pm | R1 | LindH - Court 1 |
Xavier Rousseau
|
Levi Marshall
|
6-1, 6-0 |
2023-07-06 3:30pm | S1 | EPTC - Court 10 |
Hanno Barnard
|
Joshua Rubin
|
4-6, 2-6 |
2023-07-07 2:00pm | S3 | LindH - Court 2 |
Joshua Rubin
|
Nathan Botha
|
3-6, 6-3, 10-8 |